Pohodlí a bezpečnost jsou ve městě dva hlavní faktory, které ovlivňují život obyvatel. Pokud řešíte plné odpadkové koše nebo problémy s hledáním volných parkovacích míst, dobře víte, jak moc jsou tyhle témata nepříjemná. Také šachty a kanalizace mají velký potenciál poškodit pohodlí života obyvatel. Hledáte a potřebujete proto řešení, které by Vám s těmito problémy pomohlo.

Inteligentní město?
Je to takové město, které využívá technologie k poskytování služeb a řeší tím problémy efektivněji. Hlavními cíli je pomoci dosáhnout vyšší úrovně spokojenosti lidí, snížit množství odpadu a zlepšit efektivitu celého provozu. Společnost Milesight nabízí k uskutečnění těchto vizí spoustu řešení, mimo jiné i ultrazvukový senzor vzdálenosti / úrovně.

Využijte technologie LoRaWAN® a vytvořte pomocí jedné jediné brány Milesight UG67 rozsáhlou síť v městské oblasti. Ultrazvukový senzor vzdálenosti/úrovně Milesight sbírá data z odpadkových košů, parkovacích míst, šachet a kanalizace. Získaná data využijete k efektivní správě majetku a služeb.

Milesight EM310-UDL je ultrazvukový senzor vzdálenosti LoRaWAN®. Díky kompaktním rozměrům a širokému měřicímu rozsahu lze EM310-UDL nainstalovat do jakéhokoliv typu místa pro sledování hladiny pevných látek, kapalin nebo vzdálenosti. Kromě toho je EM310-UDL vybaven tříosým akcelerometrem pro detekci stavu víka kontejneru. Zařízení je kompatibilní s bránou Milesight LoRaWAN® a řešením Milesight IoT Cloud. Umožňuje uživatelům zjistit stav kontejneru a úroveň naplnění v reálném čase prostřednictvím prohlížeče nebo mobilní aplikace na dálku.

Instalace: Chytrý koš
V chytrém městě je efektivní nakládání s odpady zásadním úkolem, který má zlepšit životní podmínky obyvatel a zároveň snížit lidské úsilí, čas a náklady. Tradičnímu způsobu ručního sledování košů a pravidelného svozu odpadu lze díky technologii IoT snadno předejít. 

Ultrazvukový snímač vzdálenosti/úrovně Milesight lze připevnit na kryt odpadkového koše, který zjišťuje stav koše a upozorňuje popelářská auta, aby odpad sbírala, když je plný. 

Monitorování v reálném čase a historické záznamy o všech popelnicích poskytují uživateli přehled, který mu umožní lépe zjistit harmonogramy svozu odpadu a plánování svozových tras. Výsledkem jsou nižší náklady na pracovní sílu, menší počet potřebných nákladních vozidel a nižší výdaje na údržbu vozového parku.

Instalace: Chytré parkování
Počet automobilů ve světě neustále roste a to zejména ve městech. A tam parkování obvykle způsobuje vážné problémy. Řidiči vynakládají množství času, úsilí a pohonných hmot na hledání volných parkovacích míst. Jedním z hlavních cílů chytrého města je pomoci řidiči najít volné místo k parkování v kratším čase. 

Ultrazvukový snímač vzdálenosti Milesight lze nainstalovat na strop nad parkovací místo a zjistit, zda je obsazené nebo volné. Na rozdíl od magnetických parkovacích senzorů, které měří intenzitu magnetického pole, což má za následek nízkou přesnost, ultrazvukové senzory mají vysokou přesnost, aby se zabránilo nesprávnému hlášení volného místa. 

Využitím inteligentního parkovacího systému mohou řidiči ušetřit čas, spotřebu paliva a snížit emise výfukových plynů z automobilů.

Instalace: Chytrý poklop šachty
Monitorování šachet pro podzemní zásobovací systémy, jako jsou telekomunikace, vodovod, plynovod a elektřina, kanalizace atd., je nezbytné pro provoz a údržbu města

Selhání poklopu šachty, jako je krádež, neoprávněné otevření a poškození, může vést ke smrtelným nehodám při pádu nebo k obrovským škodám na veřejném majetku. Proto je nutné nasadit monitorování šachet v reálném čase proti krádežím, poškození a neoprávněnému přístupu. 

Ultrazvukový senzor vzdálenosti/úrovně Milesight lze připevnit na spodní stranu poklopu. Je integrován s tříosým akcelerometrem a ultrazvukovým senzorem a dokáže detekovat stavy poklopu šachty – otevřený nebo zavřený a odesílat upozornění na neočekávaný pohyb poklopu šachty, aby se zabránilo případným škodám a ztrátám.

Instalace: Chytrá kanalizace
V mnoha městech způsobují silné deště a nepřetržité období dešťů často zaplavení ulic a silnic, což vážně ovlivňuje bezpečnost obyvatel. V důsledku ucpání a přetečení podzemní kanalizace ovlivňují bezpečnostní problémy městskou silniční dopravu a přinášejí mnoho potíží. 

V minulých letech se kontrola kanalizace prováděla převážně ručně. Náklady na pracovní sílu se však stále zvyšují a náklady na údržbu zůstávají vysoké. Aby se snížily náklady a výskyt problémů, je ultrazvukový snímač vzdálenosti/úrovně Milesight ideální volbou v inteligentních kanalizačních aplikacích pro sledování hloubky vody. 

Měření v reálném čase poskytuje uživatelům včasné varování a upozornění, aby zabránili ucpání a přetečení. V každém případě dosáhnete lepšího životního prostředí a nízkých nákladů.

Vzdálené sledování 24/7
Kdykoli a kdekoli můžete na dálku sledovat odpadkový koš, parkovací místo, šachtu a kanalizaci. Odesílání upozornění při dosažení prahové hodnoty.

Pokročilá technologie
LoRaWAN funguje na vzdálenost až 2 kilometry v městské oblasti s nízkou spotřebou energie. Uživatelé mohou zřídit rozsáhlou síť s nízkými náklady a nenáročnou údržbou.

Analýza a přehled na základě reálných dat
Shromažďujte data pro analýzu a další optimalizace umístění v terénu.

IoT a CCTV IP systém Milesight eshop Eurosat CS koupit online kredity slevy kamery levně velkoobchod zabezpečovací technika LoRaWAN