Ne vždy je vše ztraceno – jak pomůže nainstalovaná GPS jednotka při krádeži?

Na začátku měsíce nás kontaktoval zákazník, abychom mu ukončili platnost SIM karty v jeho jednotce. Ve svém vozidle měl namontovanou GPS jednotku za účelem generování knihy jízd pro vedení účetnictví. Bohužel se mu stala nepříjemná situace, které se každý z nás obává.

Vozidlo, které večer zaparkoval, bylo odcizeno. Tuto událost bohužel zjistil až v dopoledních hodinách druhého dne. Po okamžitém kontaktování policie se přihlásil do systému Auto-GPS, aby se podíval na zaznamenaný pohyb a jestli náhodou není jednotka ještě aktivní. Záznam trasy skončil v ranních hodinách zhruba 5 km za hranicí s Polskem. Domníval se, že byla jednotka odhalena, deaktivována a vůz již nebude možné dohledat.

Náš obchodník, kterému tuto situaci vysvětloval, ho upozornil, že na kartě neměl aktivovaný roaming a ještě není vše ztraceno. Ihned kontaktovali naše technické oddělení, které roaming aktivovalo. Jednotka byla stále aktivní a okamžitě začala posílat data o poloze. Auto se nacházelo u moře na severu Polska. Díky této stopě nebylo již problém vozidlo za pomoci policie zajistit. Tentokrát vše dopadlo dobře a na vozidle nebyly zjištěny žádné větší škody. V tomto případě systém Auto-GPS zafungoval i jako zabezpečení, i když jeho primární funkcí bylo automatické generování knihy jízd.

Portál Auto-GPS.eu