Živé streamování (nejen) na Youtube

Živé streamování (nejen) na Youtube

V poslední době se nám množí dotazy ohledně možnosti živých přenosů na internetu pomocí IP kamer. Dříve toto bylo doménou drahých softwarových řešení na míru. Dnes je situace o dost příznivější a k takovému streamování vám stačí např. libovolná IP kamera Milesight a účet na YouTube (případně Facebook, nebo jiná služba podporující RTMP).

Streamování probíhá přes RTMP protokol. Podpora tohoto protokolu byla do Milesight kamer přidána s aktuálním firmwarem. Firmware můžete stáhnout zde: https://www.milesight.com/support/download#firmware, případně můžete použít utilitu Milesight Smart Tools (https://www.milesight.com/DownloadFile/Software/Smart_Tools/Milesight-Smart-Tools-Setup-2.4.0.2.zip).

Zprovoznění streamu je velmi snadné a vše funguje hned po prvním zapojení. V kameře s aktuálním firmwarem přibude v menu "síť" volba "RTMP". Zde provedete aktivaci, zvolíte stream a zadáte adresu serveru. Pro youtube je třeba spustit pod svým účtem Youtube Studio a vytvořit nový stream (zahájit živé vysílání). Do Milesight kamery je pak třeba do kolonky "Server Address" zadat řetězec složený z údajů "adresa"+"/"+"klíč", který získáte na Youtube v nastavení streamu (viz. obrázek).

Tedy např. pro tento případ je to řetězec rtpm://a.rtmp.youtube.com/live2/xh32-f5c1-6xka-yyr6-0zak, který zadáme do položky "Server Address", viz obr níže:

Následně dojde k propojení kamery se službou Youtube a můžete vysílat. Vložit takový stram na webové stránky je již věcí vteřiny (z youtube si lze zkopírovat zdrojový kód HTML).

Pro streamování je vhodná libovolná kamera Milesight, doporučujeme kameru s pevným objektivem s co nejlepší světelností a konektorem na externí zvuk. Vhodná kamera je například MS-C8163-PB/V.

Katalogy Milesight v PDF

Kompletní katalog 2020 PTZ kamery 2020 Panoramatické kamery 2020

Katalogy kamer naleznete také v e-shopu u každého produktu Milesight v sekci ke stažení.