Představujeme 2N® IP Verso 2.0

Nová generace nejprodávanějšího modulárního interkomu společnosti 2N, nyní s Full HD kamerou a dalšími výkonnými funkcemi.

✔️ Robustnější
nové tělo z eloxovaného hliníku

✔️ Lepší
širokoúhlá Full HD kamera
s podporou WDR

✔️ Rychlejší
Otevření dveří díky pěti přístupovým
metodám (nově čtení QR kódů)

✔️ Výkonnější
poháněn procesorem ARTPEC-7

Tento nejmodulárnější interkom na světě je nyní vybaven procesorem Axis ARTPEC 7. Společnost Axis je lídrem v oblasti IP kamer a tento procesor poskytuje interkomu 2N® IP Verso 2.0 špičkovou kvalitu obrazu, účinnou kompresi a dostatek výkonu pro nové pokročilé funkce, jako je přístup pomocí QR kódu a pokročilá detekce pohybu.

Zřetelné barvy snímků zajišťuje nový širokoúhlý fotoaparát s rozlišením Full HD, který podporuje funkci WDR: zesvětluje tmavé oblasti a zatmaví přeexponované části snímků. Další výhodou tohoto špičkového fotoaparátu je, že dokáže bezchybně zachovat barevnost obrazu i za velmi slabého osvětlení. V úplné tmě se interkom přepne do nočního režimu a kamera začne využívat infračervené osvětlení.

Model 2N® IP Verso 2.0  se může také pochlubit novým šasi z eloxovaného hliníku. Díky tomu je tělo interkomu mnohem pevnější a při instalaci perfektně drží tvar bez jediného promáčknutí. Samotné šasi slouží také jako chladič pro výkonný procesor.

Proč druhá generace?

2N® IP Verso 2.0 je nástupcem celosvětově nejprodávanějšího interkomu. Zákazníci si ho oblíbili pro jeho modularitu (až 20 modulů, které lze kombinovat a vytvořit tak obrovské množství interkomů na míru), flexibilitu z hlediska různých způsobů montáže (povrchová, pod omítku, na sklo) a dvě barevná provedení (černé a niklové). 

Nicméně v některých projektech se jako jediné omezení ukázala kvalita kamery, což jsme zjistili na základě celosvětových průzkumů a našeho vlastního průzkumu trhu. Více než 50 % kancelářských projektů (a nyní stále častěji i rezidenčních) požaduje interkom s kamerou s Full HD rozlišením (1080p). 

Nejedná se tedy jen o nepotřebný update již tak skvělého interkomu. Jde o nezbytný krok a něco, co byste měli svým zákazníkům nabízet jako standard.

Zadání pro oddělení vývoje

 • Zvyšte kvalitu kamery – do stávajícího systému 2N® IP Verso zabudujte kameru s Full HD rozlišením.
 • Zvyšte výkon stávajícího interkomu 2N® IP Verso, aby obstál i budoucím požadavkům. Zejména jde o připravované funkce (přístup pomocí QR kódů, videoanalýza atd.).
 • Zachovejte modularitu interkomu a způsoby montáže (rámy, montáž na povrch/pod omítku/na sklo).
 • Neměňte mechanické vlastnosti – žádné změny v IK nebo IP krytí (IK08, IP54).

Klíčové výhody interkomu


ROBUSTNĚJŠÍ

 • Nové odolné tělo z eloxovaného hliníku je odolnější při montáži na nerovný povrch. Toto šasi ještě více usnadňuje montáž interkomu zejména v případě, kdy stěny a montážní otvory nejsou úplně rovné. 
 • Nebude docházet k žádnému kroucení, rám se dokonale utáhne a eliminuje se možnost zatékání do interkomu, které by mohla způsobit špatná montáž. Disponuje laserem tištěnými štítky (IN, OUT, GND atd.)


LEPŠÍ

 • Širokoúhlá kamera s FullHD rozlišením zajišťuje ostrý a barevný obraz i za zhoršených světelných podmínek (velmi slabé osvětlení/tma, barevný obraz na dlouhou vzdálenost). Oproti předchozí verzi jsme dokonce zvětšili horizontální úhel záběru kamery na 138°. 
 • 2N® IP Verso 2.0 podporuje technologii WDR (schopnost identifikovat/nahrávat návštěvníka, i když je interkom otočen do přímého protisvětla) a také pokročilou detekci pohybu a vyvážení barev. 


RYCHLEJŠÍ

 • Podpora více přístupových metod včetně čtení QR kódů umožňuje rychlejší získání přístupu do budov
 • Pokračující podpora přístupových metod, které znáte z aktuální verze interkomu 2N IP Verso (tradiční RFID a PIN kód a moderní přístup mobilem prostřednictvím technologie Bluetooth nebo NFC)  
 • 2N® IP Verso 2.0 podporuje také přístup pomocí QR kódu, což je skvělé a rychlé řešení pro jednorázové návštěvy/udělení dočasného přístupu.


VÝKONNĚJŠÍ

 • Výkonný procesor ARTPEC-7 – poskytuje výkon pro kameru i nové funkce (přístup pomocí QR kódu, videoanalýza, pokročilá detekce pohybu atd.)
 • Díky procesoru ARTPEC-7 je kamera v interkomu 2N® IP Verso 2.0 schopna pokročilé videoanalýzy, protože ignoruje běžný pohyb na pozadí a snižuje tak počet falešných poplachů
 • Technologie Zipstream zachovává všechny důležité forenzní detaily, které jsou potřebné, a zároveň snižuje nároky na šířku pásma a úložiště v průměru o 50 %

Další výhody

 • Modularita – to je jednoduše důvod, proč lidé milují 2N® IP Verso první generace. Každý si může vytvořit interkom přesně podle svých potřeb. Všech 20 stávajících modulů je kompatibilních s novou generací interkomu 2N® IP Verso.
 • Montáž – velkou výhodou, kterou 2N® IP Verso 2.0 přebírá od svého předchůdce, jsou různé možnosti instalace – zapuštěná, na stěnu nebo na sklo.

Již brzy na e-shopu Eurosat CS i SK.