SmartBox
SmartBox
SmartBox slouží k pokročilému monitoringu transportu cenných zásilek. Kromě aktuální GPS polohy přenáší do systému i fyzikální informace o okolním prostředí, jakými jsou teplotavlhkost vzduchutlak vzduchuúroveň okolního osvětlení či 3D orientace, a to včetně informací o pádech a nárazech zásilky.
Všechny tyto údaje jsou přenášeny na server, kde je uživatel může prostřednictvím našeho systému elektronické knihy jízd AutoGPS v reálném čase sledovat. Propracovaný systém upozornění umožňuje na uživatelem předdefinované situace okamžitě reagovat. Zároveň díky inteligentnímu řízení spotřeby dokáže pracovat dlouhé měsíce bez nutnosti nabití. To ho předurčuje jako specializovaný nástroj pro sledování cenných, křehkých, či jinak citlivých zásilek jak na krátkých, tak i na velmi dlouhých cestách.
SmartBox
Výhody SmartBoxu
 • Připraveno k okamžitému použití

 • Výdrž baterie až 3 roky

 • Snadné dobíjení v nabíjecí stanici

 • Připevnění magnety k nákladu

 • Připevnění popruhy k nákladu

 • Real-time GPS sledování

 • Kontrola trasy transportu

 • Upozornění při překročení určených limitů při přepravě

 • Měření okolní teploty

 • Měření okolní vlhkosti

 • Měření tlaku vzduchu

 • Měření úrovně osvětlení

 • Monitorování náklonu a 3D orientace

 • Monitorování přetížení

 • Kontrola pádů

VÍCE INFORMACÍ O SMARTBOXU
Chytrá řešení
Při vývoji SmartBoxu jsme velmi dbali na jeho snadné použití. SmartBox tak lze velice snadno k transportu připevnit, aby nedošlo k jeho ztrátě a jeho dobíjení je řešeno nabíjecí stanící, do které SmartBox pouze vložíme.
Uchycení magnety
Uchycení popruhy
Dobíjecí stojan
Uchycení pomocí magnetů
SmartBox má na zadní straně dva velmi silné magnety určené pro uchycení na transport – například na konstrukci vozidla, přepravního kontejneru aj.
Uchycení pomocí popruhů
Po stranách má SmartBox dvě praktická oka, kterými lze provléct popruhy pro uchycení SmartBoxu k libovolnému předmětu.
Snadné nabíjení baterie
Dobíjet SmartBox lze velice snadno přes stanici, do které SmartBox vložíme. Pozlacené pružinové kontakty zajistí optimální dobíjení SmartBoxu bez nutnosti připojování další kabeláže.
Praktické využitíSmartBoxu
Střední obrázek produktu
Okamžitý on-line přehled
Přepravní společnosti monitorující své zásilky zvednou úroveň služeb zákazníkům tím, že jim poskytnou on-line přehled o aktuálním stavu jejich zásilky. Zároveň mají z každého transportu report, pomocí kterého mohou vyřešit potíže s případným nařčením o poškození zboží během převozu.
Střední obrázek produktu
Monitorování přepravy zboží podléhajícího rychlé zkáze
V případě, že při přepravě potravin podléhajících rychlé zkáze nastane výpadek chlazení, může SmartBox náklad zachránit upozorněním řidiče, který nastalou situaci vyřeší. Stejně tak důležité jsou i v tomto případě souhrnné reporty, které přijímací společnosti nedovolí prohlásit, že jim přišlo zkažené zboží.​​​​​​​
Střední obrázek produktu
Monitorování transportu na dlouhých trasách
Vzhledem k dlouhé výdrži Smarboxu je SmartBox výborný pro sledování zásilek, které musí urazit dlouhou trasu. Typicky se jedná například o lodní či železniční kontejnerovou přepravu.
Střední obrázek produktu
Ochrana přepravy cenných, křehkých či citlých zásilek
SmartBox je obecně vhodný při přepravě drahých či citlivých zařízení a jiných náchylných zásilek, u kterých je potřeba neustálá kontrola a upozornění při změně podmínek přepravy – typicky chemikálií, léčiv, elektroniky, lidských orgánů či živých zvířat.
Střední obrázek produktu
Neoprávněné otevření
SmartBox poskytuje i informaci o tom, zda zásilka nebyla při převozu neoprávněně otevřena. K tomu slouží světelný senzor, který je součástí monitorovací sondy. Od zavedení používání SmartBoxu, hlásí přepravní společnosti menší procento ztraceného zboží z přepravovaných zásilek, které bylo v minulosti způsobené zaměstnanci těchto společností.