Dálkový odečet energie

IoT Wi-Fi elektroměry

Dálkový odečet energie pomocí Senzory a Home Assistant

Nově nabízíme v oblasti měření elektrické energie dva zajímavé typy chytrých elektroměrů: třífázový a jednofázový. Tyto elektroměry jsou ideální pro použití v inteligentních domácích systémech a v průmyslových prostředích, díky svým pokročilým funkcím.

Každý z těchto elektroměrů je vybaven funkcemi pro měření napětí, proudu, frekvence a dalších parametrů. Díky integrovanému WiFi a podpoře protokolu MQTT, který je standardem pro Internet věcí (IoT), jsou tyto elektroměry vhodné pro pokročilé monitorování a správu energie. Nabízí také možnost dálkového odečítání a ovládání prostřednictvím aplikací Senzora a Home Assistant, což uživatelům poskytuje pohodlný přístup k informacím o jejich spotřebě energie a historickým datům.


Senzora

Senzora je cloudový software, který sbírá data z IoT senzorů připojených přes bezdrátovou síť LoRa nebo Wi-Fi. Na základě těchto dat generuje uživatelsky definovatelné grafy, z grafů vytváří souhrnné reporty a také na základě získaných hodnot vytváří a rozesílá upozornění při překročení nebo nedodržení určených limitů.

Univerzálnost použití senzory vám poskytuje jedinečnou možnost, mít data všech potřebných senzorů na jednom místě. Senzoru lze využít od jednoduchých aplikací v podobě sběru dat z chytrých meteostanic, přes kontrolu řízených prostředí, kde je potřeba sledovat teplotu, tlak či vlhkost, až třeba po měření spotřeby energie či vody dálkovými elektroměry a vodoměry.

Technické parametry elektroměrů

Jednofázový elektroměr Třífázový elektroměr
Přímé obousměrné měřeníaž do 65A (od 0,04A do 60A)až do 100A (od 0,04A do 100A)
Referenční napětí90-300V+N3x230/400V+N
Referenční proud5A10A
Maximální proud65A100A
Vlastní spotřeba<1W/10VA<1W/10VA na fázi
Dálkové vypnutí a zapnutí přívodudálkově ovládaný stykač do 65Adálkově ovládaný stykač do 100A
SO impulsní výstup otevřený kolektor1600imp/1kWh400imp/1kWh
ŠířkaŠířka 36mm (1 1/2 modulů)Šířka 126mm (7 modulů)
RozměryRozměry 36 x 100 x 65mmRozměry 126 x 98 x 78mm
Další vlastnostiLCD displej s podsvětlením pro zobrazení měřících hodnot
Dálkové odečty pomocí aplikace s pamětí a zobrazeni historie odběru na dny/měsíce/roky
Programovatelný časovač sepnutí
Nastavení předplacení množství energie
SMART WiFi Home Assistant a SENZORA platforma, aplikace s možností ovládání jiných spotřebičů
Podpora MQTT protokolu standardu pro IoT
Signalizace stavu pomocí LED
Přepěťová ochrana 4000V/25mA po dobu 60s
Montáž na DIN lištu TS 35mm, možnost plomby svorkovnice
WiFi připojení 802.11b1g1n
Třída přesnosti 1 - EN61036 IEC62053-21
Krytí IP20
Provozní teplota -25°C až 70°C

Elektroměry v Home Assistant

Pro technologické nadšence a fanoušky chytrého domova jsou naše elektroměry ideální volbou, jelikož jsou plně kompatibilní s platformou Home Assistant. Tato integrace umožňuje uživatelům připojit elektroměry k jejich existujícímu ekosystému chytrého domova, čímž poskytuje rozšířené možnosti pro monitorování a správu energie. S Home Assistant můžete snadno sledovat spotřebu energie v reálném čase, nastavovat automatizace pro zefektivnění spotřeby a vytvářet vlastní řešení pro inteligentní domácnost, která odpovídá vašim specifickým potřebám a stylu života.