Hlavní popis newsletteru

Vyzkoušejte nový vzhled AutoGPS

Přibližně poslední tři roky můžete používat společně s původní AutoGPS i moderní odlehčený vzhled aplikace, který neustále vylepšujeme. Nová verze aplikace je plně responzivní, používat ji tak lze na počítači, tabletu či mobilním telefonu. V této verzi AutoGPS najdete všechny nejpoužívanější funkce. Velkým plusem je přizpůsobitelná úvodní obrazovka, kde si pomocí zkratek připnete vaše nejoblíbenější agendy. Volitelná barevná schémata a možnost přepínání mezi denním a nočním režimem už je jen taková pomyslná třešnička na dortu.

Jak přejít na nový vzhled?

Je to snadné. V hlavním menu je položka "Nový vzhled". Tím se přepnete do moderní verze AutoGPS. V případě, že vám nová kniha jízd nebude vyhovovat, můžete se stejným proklikem v menu vrátit na původní vzhled. Přepínat mezi vzhledy můžete kolikrát chcete.

Responzivita

Při vývoji jsme velmi dbali na to, aby byla aplikace plně použitelná na mobilních zařízeních. To byl koneckonců jeden z hlavních důvodů vzniku nového designu AutoGPS. Nestačilo nám mít aplikaci “jen” responzivní. Při vývoji jsme šli dál a AutoGPS je navržena ve stylu progresivní webové aplikace (PWA). To v praxi znamená, že webová stránka funguje zároveň i jako mobilní aplikace.

Co to znamená pro uživatele? Pokud se v mobilním webovém prohlížeči přihlásíte do AutoGPS, mobilní prohlížeč vám automaticky nabídne přidání zástupce AutoGPS na plochu. Klasickou mobilní aplikaci pak nemusíte stahovat ani instalovat, webová aplikace AutoGPS nativní aplikaci bez problémů nahradí. Výhodou je, že budete mít po ruce aktuální verzi AutoGPS s veškerým uživatelským nastavením jaké máte ve webové verzi, a na které jste zvyklí. Nemusíte řešit aktualizace aplikace, je jedno jaký operační systém a jakou jeho verzi na mobilním zařízení používáte.

AutoGPS Truck

Aplikace, pomocí které mohou dispečeři komunikovat přes jednotku s řidičem vozidla je svázána právě s novým vzhledem AutoGPS. Jedná se o aplikaci zjednodušující komunikaci mezi dispečerem a „jednotkou“. Jednotkou proto, protože komunikace není vázána na určitého řidiče, ale na danou jednotku. Tato jednotka může být namontována v automobilu, kamionu nebo třeba stavebním stroji. K jednotce se přiřadí uživatel/řidič, který má v mobilu spuštěnou aplikaci.

Řidič a dispečer mezi sebou komunikují/chatují pomocí textových zpráv. U důležitých zpráv se může vyžadovat manuální potvrzení přečtení. Navíc je možné zadávat aktivity, které poté slouží k výslednému vyhodnocení pracovních postupů.

Zkratky na úvodní obrazovce

Zjistili jsme, že uživatelé AutoGPS využívají průměrně 3 agendy aplikace. Nově si může uživatel svoje oblíbené (využívané) sekce připnout na úvodní stránku AutoGPS. Má je tak okamžitě po ruce a nemusí je zdlouhavě hledat v menu. Práce s aplikací se tak uživateli výrazně zrychlí a zjednoduší.

Volitelná barevná schémata, noční / denní režim

Nový design knihy je jednoduchý, čistý a přehledný. V případě, že se vám nelíbí výchozí červené barevné schéma, máte možnost zvolit si z dalších – modré, zelené nebo šedé varianty. Barevné schéma si nyní může upravit každý jednotlivý uživatel podle svých osobních preferencí. Další viditelnou novinkou, kterou ocení mnoho uživatelů je možnost přepínání mezi světlým denním a tmavým nočním vzhledem. K přepínání slouží ikona v horní liště kde ji máte vždy po ruce. Přepínat večer do tmavého režimu je tak velmi snadné, návykové a vaše oči vám budou vděčné.


AutoGPS

AutoGPS je elektronická kniha jízd. Online aplikace, která knihu jízd zaznamenává automaticky a vám tak odpadá nutnost ručního vypisování. Knihu jízd pro vás tvoříme téměř dvacet let. S aplikací máte realtime přehled nad polohou vašich vozidel, využít můžete různé mapové podklady (google maps, seznam mapy, openstreet maps, aj.). V aplikaci snadno rozlišíte soukromé jízdy od firemních, máte přehled nad vozovým parkem (servis aut, STK, závady, ..). K dispozici je vám více než 150 formátů reportů, přes 40 druhů upozornění. V neposlední řadě nainstalované GPS zařízení vaše vozidlo může zachránit v případě krádeže a zároveň vám uspoří peníze za havarijní pojištění.