Image by Freepik

Co čekat od tiketovacího systému.

Pokud vlastníte nebo jste součástí firmy a kolektivu uvnitř, jistě řešíte i organizaci práce – pro efektivní práci je potřeba si vytvořit systém, který Vám při řešení a zadávání úkolů nebude přítěží.

Tiketovací systém je řešení, díky kterému máte přístup k seznamu zakázek a všem informacím, které se jich týkají, on-line a na jednom místě.

Jedná se o velmi moderní přístup k organizování firmy, který Vám zjednodušuje komunikaci uvnitř firmy i mezi zákazníky.

Pořádek mezi zaměstnanci – jedna zakázka, která prochází skrz celou firmu, podílí se na ní více oddělení, třeba i z více měst – pro tiketovací systém žádný problém. Díky tomu, že máte zadání i poznámky úkolu k dispozici online a všechny změny nebo nové komentáře se projeví ihned, je spolupráce na daném zadání mnohem přehlednější. Mezi zaměstnanci se tak eliminuje komunikační šum – CO JE PSÁNO, TO JE DÁNO 🙂

tiketovací system helpdesk zákaznická podpora online

Proč tiketovací systém?

Podceňujte se
Každý známe “papírkovou” metodu – vylepené žluté lístečky, poznámky v blocích, diářích, v hlavě… mně lístečky dost často upadnou, do bloku se zapomenu podívat a při větší vytíženosti prostě a jednoduše nemůžeme myslet úplně na vše. Proto je občas dobré trochu se podcenit a přiznat si, že se nám hodí pomoc, když už žijeme v naší technologické době.

Blížící se termíny
Tiketovací systémy Vás samozřejmě na novou událost nebo na změnu v úkolu upozorňují pomocí notifikace – což se u běžného papírového diáře nestane, tam si musíte sami hlídat, jestli se náhodou něco neděje …

Cloudové řešení
Nejen, že tiketovací systémy jsou on-line a automatizované. Díky cloud řešení máte data dostupná opravdu odkudkoli ve webové aplikaci, z libovolného zařízení a místa, v bezpečí (zálohované).

Reporty
Tiketovací systém Vám umožňuje získávat reporty a hlášení, díky kterým máte na jedno kliknutí přehled o cyklu zpracovávání požadavku od začátku až do konce. Ve zkratce: Vidíte, jak moc máte (nebo nemáte) produktivní tým. Ale není to jen o tomhle. Získáváte přehled o tom, ve kterém procesu zabrat nebo ho dokonce pozměnit.

Konkurence
Takových systémů je na trhu spousta, nejsou u nás určitě novinkou. Každopádně je nevyužívají úplně všechny firmy – otázkou není jestli je to špatně, otázka zní: Šlo by to dělat ještě líp?

Uspět nebo vyplnit v dnešní době díru na trhu je celkem oříšek. Proto bychom měli nabídnout něco, čeho se zákazníci jinde moc často nedočkají – s tím nám tiketovací systémy mohou pomoc taky. Mimo zpracovávání interních úkolů, dokáže řešit i dotazy od zákazníků, což pro Vás znamená obrovské plus oproti konkurenci. Nabídněte skvělou zákaznickou podporu.

Jak? Vysvětlím. Tiketovací systém si jednoduše propojíte například s formulářem na webu, kam zákazníci posílají své připomínky, dotazy a Vám se díky propojení s formulářem automaticky vytvoří “úkol” (= ticket) v systému.

Na tento úkol jste opět (samozřejmě) upozorněni notifikací a Vám se tak nestane, že byste na zákazníka zapomněli. A zde je ten skvělý PROzákaznický přístup, který hledá čím dál více lidí – na nikoho se nezapomíná a zákazníci se mohou spolehnout, že se Vám jejich dotaz nikde neztratí nebo na něj v důsledku pracovního vytížení zapomenete.

I přes to, že ticketovacích systémů je nyní na trhu spoustu, tímto helpdesk rozšířením nedisponují všechny z nich. A tady se dostáváme k ticketovacímu systému Eda System.

eda

Náš tiketovací systém Eda disponuje všemi funkcemi a výhodami, které jsme si uváděli doteď. Fungují notifikace na nový úkol nebo změnu v úkolu, má cloud řešení a nemusíte se bát o svá data – všechny naše servery jsou zálohované, a to na dvou místech. Díky cloud řešení navíc nemusíte řešit žádné aktualizace, verzi softwaru pro Vás aktualizujeme my a Vám se změny propíší do aplikace automaticky.

Eda jako helpdesk: oproti Vaší konkurenci máte zrovna tu výhodu, že Eda napojením na dotazy Vašich zákazníků funguje na jedničku – stačí si systém propojit s formulářem na webu, kam zákazník zadá svůj kontakt a dotaz, následně se Vám automaticky vytvoří tiket, přichází Vám upozornění a dokud si ticket nevyřídíte, nikam se neztratí.

Druhá možnost, jak využívat edu jako helpdesk, je pomocí mailu – mailovou adresu Vaši technické nebo zákaznické podpory propojíte se systémem Eda a kdykoli Váš zákazník odešle dotaz přes e-mail na propojenou adresu, vytváří se (zase a znovu) automaticky ticket a Vy už nemusíte kontrolovat mail po mailu – vše máte přehledně na jednom místě, kde vše vidíte i s dalšími členy vašeho týmu.

Edu si můžete propojit i s docházkovým systémem – více zde.

U nás, v Eurosatu, využíváme Edu všichni napříč celou firmou, každý pracovní den. Pro mě osobně je to opravdu pomocník, který mi usnadňuje komunikaci s kolegy a uspořádání každodenní práce. S Edou máme propojenou hlavně naši technickou podporu, kde zákazník vznáší technické dotazy buď přes formulář nebo mail (jak jsme jsem psala dříve) a všichni pracovníci technické podpory mohou tickety procházet a navzájem na jednotlivých úkolech snadno kooperovat.

Má Eda mobilní aplikaci?

Ano i ne. Ticketovací systém Eda má mobilní aplikaci, ale není to aplikace, na kterou jsme zvyklí. Jde o tzv. PWA (= progresivní webová aplikace), což je aplikace, která se načítá jako webová stránka, umí běžet offline a normálně posílá notifikace, jak jste zvyklí u běžné aplikace. Výhodou je, že i přes to že se jedná o aplikaci, funguje jako cloud. No a? No a vy se nemusíte starat o žádné stahování aktualizací.

tiketovací systém s helpdeskem zdarma